با سیستم در دست گرفتن کشش ( TCS ) به نحو ساده و مختصر آشنا شویم

هر گاه گشتاوری که به لاستیک اعمال می شود , از میزانی که لاستیک قادر است به مرحله جاده انتقال دهد بخش اعظم باشد , لاستیک کشش خویش را از دست می دهد و بکسواد می کند . این شرایط معمولا در زمان عجله تصاحب کردن پیش می آید برای توقف از بکسواد کردن چرخ , بعضا از خرید خودرو فروش خودرو های مجهز به سیستم ترمز قفل نشو , سیستم در اختیار گرفتن کشش هم دارند .
سیستم کنترل کشش


هنگامی یک کدام از چرخها در شروع بکسواد کردن قرار می گیرد , سیستم در اختیار گرفتن کشش ( صورت ۱۲ ) ترمز آن چرخ را به کار می اندازد . در سود سرعتع چرخ نادر می‌شود تا احتمال بکسواد کردن چرخ منتفی شود . طریق کار سیستم کنترل کشش – سیستم ترمز قفل نشو و سیستم در اختیار گرفتن کشش , قطعات مشترک بسیاری دارند . حسگرهای سرعت چرخ , سرعت آن را به مدول کنترل سیستم ترمز قفل نشوی سیستم در دست گرفتن کشش اطلاع می دهند ( شکل ۱ ) هنگامی سرعت یک چرخ چنان تخت گاز کاهش یابد که در شرف رمز خودرن قرار بگیرد , سیستم ترمز قفل نشو فشار روغن آن چرخ را ثابت نگه می‌دارد یا این که کاهش می دهد .

چنانچه سرعت چرخ چنان به‌سرعت افزایش یابد که چرخ در شروع بکسواد کردن قرار گیرد , سیستم کنترل کشش ترمز آن چرخ به کار می اندازد . در سود سرعت چرخ کاهش می یابد و بکسواد نمی‌کند . اگر که ترمز به چنگ آوردن به تنهایی نتواند مانع بکسواد کردن چرخ شود , سیستم در دست گرفتن کشش قادر است به دور خرید خودرو فروش خودرو و گشتاور را هم کاهش دهد زمانی انجام این کار ضرورت پیدا کند , مدول در دست گرفتن سیستم ترمز قفل نشوی سیستم در دست گرفتن کشش به مدول در دست گرفتن خرید خودرو فروش خودرو بعد از اخذ این سیگنال جرقه را ریتارد می نماید و اندازه سوختی را که سوخت پاشها می پاشند کاهش می‌دهد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *