پورشه هایی که تحت پای رانت جویان جا خوش می کنند! – ۲

او افزود : برای ثابت این ادعا , نیاز چندانی به احتساب و ارائه اعداد و ارقام حس نمی‌شود و با یک بازنگری می دانی در بازار , کماکان با حجم انبوهی از اقلام و تولیدها قاچاق مواجه می شویم که بصورت پنهانی , نیمه پنهانی یا این که عَیان و برهنه به فروش می‌رسند .

فرزان مهر اعلام‌کرد : هر چند طرح‌های مربوط به تقابل با قاچاق کالا در مهار و در دست گرفتن این پدیده بی تأثیر وجود ندارد , البته با عنایت به مقطعی بودن آن به هیچ وجه گزینش کننده نبوده که در صورتی بود , در حال حاضر بعد از اجرای یکسری طرح , بساط قاچاق برچیده شده بود .

محقق و پژوهشگر اقتصادی اذعان کرد : توقع میرود در‌صورتی‌که جایگاه معظم رهبری به عنوان عالی‌رتبه‌ترین شخصیت نظام به موضوعی اشاره می‌فرمایند با فوریت , نسبت به حصول و تحقق آن اقدام شود چون نگاه حکیمانه و ژرف ایشان که قطعاً تأمین کننده منافع و مصالح عمومی و کلان مرزو بوم است , به میزانی دارای اهمیت است که اجرایی شدن آن به عنوان موضوعی اولویت دار , لازم خواهد بود .

وی افزود : مشخصاً راجع‌به پورشه‌ها و بنزهای قاچاق , دو مسئله آتش زدن یا به عبارتی امحای چنین محصولاتی و صادرات آن ( بنا به مشاوره‌های بعضی از مسئولان ) از سوی معظم‌له بلامانع اعلام شد , ولی بعد از گذشت ماه‌ها , هیچ اقدام عملیاتی در این طریق اجرایی نشده است .

حریق زدن پورشه ها و بنزهای لاکچری قاچاق , اتمام حجت عملی با قاچاقچیان است

صمد یاروند , دانش آموخته حرفه اقتصاد , در اعلام کرد و گو با خبر نگار صنعت , تجارت و کشاورزی با اشاره به لزوم پاسخگویی ارگان ها و دستگاههای ذی‌ربط به افکار همگانی در مورد علت تأخیر در امحای پورشه‌ها و بنزهای قاچاق توقیف شده , اذعان کرد : متأسفانه پس از گذشت ماه‌ها , تولید ها اشاره شده نه امحا شده‌اند و نه برای صادرات آن , مبادرت عاجل و دورازشوخی عملیاتی شده است .

او افزود : تأکید عبد بر امحای چنین محصولاتی , از دید بازدارندگی و اتمام حجتی است که به دنبال این مبادرت در ذهن قاچاقچیان کالا نقش می بندد .

یاروند تیتر کرد : ادعای ولایتمداری و التزام عملی به ولی دانا , در شعار و زبان قابل اثبات نخواهد بود , بلکه این اخلاق و رفتار ماست که عیار ولایتمداری را به تصویر می کشد .

علم آموخته فن اقتصاد اظهار‌کرد : می‌طلبد علت تعلل راجع به پروندِه پورشه‌ها و بنزهای قاچاق با صراحت عنوان شود و چنانچه قصور و کم کاریِ توده ای , ادله این تأخیر است , مقصرانِ این امر , به اذهان همگانی معرفی شوند و اگر مانع دیگری برای اجرای این زمینه موجود هست , صادقانه با مردمان در بین گذاشته شود .

وی افزود : رویا رویی با پدیده قاچاقِ کالا در ابعاد کلان , نیازمند برخوردهای شدید سوای مسامحه و دورازشوخی است و در صورت متبادر شدن این ذهنیت ( به درست یا خطا ) که مسئولان ذی‌ربط برای جنگ با قاچاق دور از شوخی نیستند , قطعاً تبعات و پیامدهای منفی و جبران ناپذیری در انتظار اقتصاد مرزو بوم خواهد بود .

یاروند در خاتمه یادآور شد : تأکید منزلت معظم رهبری , بر طبق عکس العمل قاطعانه با قاچاقچیان بیشتر و کلان کالا , رهنمودی است که دقت به آن , نزاع با پدیده شوم و ویران کننده قاچاق را تسهیل می‌کند و قطعاً اثرات این مبادرت , منشاء اثر توفیقات اکثری در میدان اقتصادی خواهد بود که باید با جدیت مضاعف مد نظر قرار گیرد .

گفتنی است , فرودین ماه امسال معان اول مدیریت جمهور در جلسه اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اذعان کرد : مسأله کلیدی حمایت از صادرات است و مدیری که نتواند به صادرکننده سرویس ها دلخواه دهد و آن را حمایت نماید , نمی تواند مدیری سزاوار باشد .

جهانگیری خاطرنشان کرد : در این راستا هدفگذاری جنبی خواهیم کرد . صادرکننده نیاز به حمایت مالی داراست لذا به این منظور نظام بانکی می بایست منابعی برای حمایت از صادرکننده قرار دهد ضمن آنکه نباید از بازار ۸۰ میلیونی داخلی نیز غفلت کرد .

وی یکی‌از دغدغه‌های بازار داخلی را تشدید مقابله با قاچاق ذکر و اظهار‌کرد : اجناس قاچاق نباید مجدد وارد بازار شود ضمن آنکه باید واردات نیز مدیریت گردد و قوانین فنی سختگیرانه بر آن وضع و اوضاع شود &# کیف لپ تاپ ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *