کیسه هوا روی بدنه بیرونی خرید خودرو فروش خودرو

خرید و فروش خودرو هوا , جایگزین کمربند ایمنی نمیباشد
پیش از ورود کیسه هوا به صنعت خرید خودرو فروش خودرو , کمربند ایمنی صرفا وسیله ای بود که از آن برای تضمین ایمنی سرنشینان خرید خودرو فروش خودرو فایده می‌شد . استعمال از کمربند ایمنی با وجود ساختار ساده ای که دارااست , می تواند نقش فراوان مهمی در نجات جان سرنشینان خرید خودرو فروش خودرو هنگام تصادفات ایفا کند . ایده به کار گیری از یک بالش قابل انعطاف هنگام برخورد , نخستین دفعه در جنگ جهانی دوم و برای هواپیماهای جنگی مطرح شد و حدود ۳۰ سال پیش , یعنی اوایل دهه ۶۰ , برای اولین دفعه استعمال از کیسه ها یا همان ایربگ در طراحی و تولید اتومبیل ها آیتم توجه قرار گرفت .

باز‌بینی های آماری نشان می دهد , وجود کیسه هوا در اتومبیل ها می تواند مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی را تا ۳۰ درصد کم کند . از سال ۱۳۷۷ وجود کیسه هوا در هر دو نصیب راننده و سرنشین جلوی خرید خودرو فروش خودرو در ایالات متحده ایالات متحده تحمیلی شد . در ایران هم قرار بود طبق مصوبه قبلی هیات دولت , از ابتدای سال ۱۳۹۲ , نصب یک کیسه هوا و از اولِ تیر نصب دو کیسه هوا در خرید خودرو فروش خودروهای سواری تولید داخلی ناخواسته شود , البته متاسفانه بجهت مشکلاتی که طی یک سال پیشین صنعت خرید خودرو فروش خودروسازی مرزوبوم با آن مواجه بود , اجرای استاندارد کیسه هوا با یکسال تعویق , به سال آتی موکول شد .

خیلی ها تصور می کنند کیسه هوا جایگزین کمربند ایمنی است . این که حقیقتا کیسه هوا می‌تواند جانشین کمربند ایمنی خرید خودرو فروش خودرو باشد یا این که نیکی , موضوعی است که افراد متعدد درباره آن نظرها متفاوتی دارا هستند . شاید کیسه هوای هوشمند که قادر است شخص بالغ را از کودکی که روی صندلی اتومبیل نشسته , تشخیص دهد و برای کودک خطری نداشته باشد , یا مجهز بودن خرید خودرو فروش خودروها به کیسه هوای فرعی که طرفین سرنشینان خرید خودرو فروش خودرو قرار میگیرد , یا کیسه هوایی که در هنگام واژگون شدن خرید خودرو فروش خودرو ایمنی سرنشینان را تضمین کند ازجمله فناوری هایی باشد که مجهز شدن سیستم کیسه هوای خرید خودرو فروش خودرو به آن بتواند ایمنی سرنشینان خرید خودرو فروش خودرو را به طوری تامین کند که دیگر به منفعت از کمربند ایمنی در خرید خودرو فروش خودرو نیازی نباشد . کیسه های هوا که امروزه یکی‌از مطرح ترین امکانات خرید خودرو فروش خودروها به شمار می آید و هنوز هم تحقیقات برای ارتقاء سعی و استفاده خوب تر از آن‌ها ادامه داراست , تا به امروز توانسته است جان هزاران نفر را از خطر مرگ نجات دهد .
کیسه هوا چه طور کار می کند؟
هر کیسه هوا از سه نصیب اساسی تشکیل می‌شود . خود کیسه هوا یکی این قسمت هاست که معمولا از پارچه ای نازک و سبک از جنس الیاف پلی آمید تهیه می‌شود . این کیسه بایستی بتواند تحت عنوان یک سپر محافظتی عمل نماید و خطر پارگی نداشته باشد . هر دسته نقصی هر چند ناچیز و جزئی که در کارایی کیسه هوا وجود داشته باشد , می‌تواند تندرست سرنشینان اتومبیل را به خطر اندازد .

بخش دیگر , حسگری است که در طول ضروری , فرمانی بر پایه ی باد شدن کیسه هوا صادر می نماید . در‌صورتی‌که خرید خودرو فروش خودرو هنگام حرکت با نیرویی معادل عکس العمل با یک دیوار آجری با سرعت ۱۶ تا ۲۴ کیلومتر در ساعت مواجه شود , سنسورها فورا کیسه هوا را فعال می نمایند . در راستی داده ها مرتبط با عجله و مولفه های فیزیکی دیگر از طریق این حسگر دریافت می شود و در‌حالتی که تصادفی در حالا وقوع باشد , سیستم فعال کننده کیسه هوا شروع به فعالیت می کند . سیستم فعال کننده بخش دیگری است که اطلاعات دریافتی از حسگر را به کیسه هوا منتقل می نماید . سیستم تغذیه کننده کیسه هوا شبیه به سوخت جامدی است که در موشک های فضایی عجله اول حتمی را تولید می کند .

درین سیستم تری نیترید سدیم با نیترات پتاسیم عکس العمل نشان داده , گاز نیتروژن مورد نیاز برای پر کردن کیسه هوا ایجاد میگردد . با نفوذ گاز نیتروژن به باطن کیسه هوا , این کیسه با سرعتی بیشتراز ۳۰۰ کیلومتر در ساعت از محلی که در آن جاسازی شده , بیرون میگردد و فورا در برهه زمانی زمان کوتاهی گازی که کیسه هوا را پر کرده از سوراخ های ریزی که در بدنه کیسه وجود دارد , بیرون میگردد . تمامی این مراحل تنها در کسری از ثانیه رخداد می افتد . سازندگان کیسه هوا با انگیزه انعطاف پذیری بیشتر و لغزنده بودن کیسه هوا در محلی که در آنجا تعبیه می‌شود , از مواد پودری به کار گیری می نمایند که هنگام بیرون شدن کیسه هوا , این مواد پودری هم ملازم آن خارج میشود . این پودر از جنس آرد ذرت , آرد برنج یا این که پودر تالک است و خطری ندارد . البته می بایست دقت داشت همین کیسه های هوا که میتوانند در تصادفات راهکاری برای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *